Een beeld uit ‘Girl' van Lukas Dhont
RV Een beeld uit ‘Girl' van Lukas Dhont

‘Girl’ en ‘Niet Schieten’ maken grootste kans op een Ensor

Deze ochtend werden de nominaties voor de Ensors 2019, de belangrijkste filmprijzen van ons land, bekendgemaakt. De films ‘Girl’ van Lukas Dhont en ‘Niet Schieten’ van Stijn Coninx maken de meeste kans op een prijs. Bij de televisieseries werden ‘Studio Tarara' en ‘De Dag’ het vaakst genomineerd. 

Regisseur Michaël R. Roskam en scenariste Malin-Sarah Gozin, die vorig jaar allebei een Ensor in de wacht sleepten, mochten vandaag de nominaties voor dit jaar aankondigen. ‘Girl’ van Lukas Dhont en ‘Niet Schieten’ van Stijn Coninx kregen elk 9 nominaties, gevolgd door ‘Hellhole’ van Bas Devos, met 8 nominaties. Bij de televisieseries maken ‘Studio Tarara’ (8 nominaties) en ‘De Dag’ (7 nominaties) het meeste kans op een prijs. 

Tot begin september kan er gestemd worden op de genomineerden. Op zaterdag 14 september worden de Ensors dan voor de tiende keer uitgereikt in het Kursaal van Oostende, op de laatste dag van het Filmfestival Oostende. Het is de tweede keer dat de Ensor Academie de awardshow organiseert. Die bestaat uit leden van de audiovisuele gildes en verenigingen uit de Vlaamse filmindustrie en bepaalt wie genomineerd wordt en wie uiteindelijk wint. 

Bekijk hieronder alle genomineerden: 

CATEGORIE FILM

BESTE FILM

‘Girl’ (van Lukas Dhont, productie Menuet)

‘Niet Schieten!’ (van Stijn Coninx, productie Eyeworks)

‘Ce Magnifique Gâteau!’ (van Marc James Roels & Emma De Swaef, productie Beast Animation)

‘Trio’ (van Bruno Vanden Broecke, Ruth Beeckmans & Matteo Simoni, productie Brutteo)

‘Hellhole’ (van Bas Devos, productie Minds Meet)

BESTE REGIE

Lukas Dhont (‘Girl’)

Stijn Coninx (‘Niet Schieten!’)

Bas Devos (‘Hellhole’)

Marc James Roels, Emma De Swaef (‘Ce Magnifique Gâteau!’)

Koen Mortier (‘Engel’)

BESTE SCENARIO

Lukas Dhont, Angelo Tijssens (‘Girl’)

Rik D’Hiet, Stijn Coninx (‘Niet Schieten!’)

Bas Devos (‘Hellhole’)

Marc James Roels, Emma De Swaef (‘Ce Magnifique Gâteau!’)

Frederike Migom (‘Binti’)

BESTE ACTEUR

Victor Polster (‘Girl’)

Jan Decleir (‘Niet Schieten!’)

Arieh Worthalter (‘Girl’)

Bruno Vanden Broecke (‘Trio’)

Willy Thomas (‘Hellhole’)

BESTE ACTRICE

Viviane De Muynck (‘Niet Schieten!’)

Ruth Beeckmans (‘Trio!’)

Fatou N’Diaye (‘Engel’)

Bebel Tshiani Baloji (‘Binti’)

Alba Rohrwacher (‘Hellhole’)

BESTE DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY

Frank van den Eeden (‘Girl’)

Nicolas Karakatsanis (‘Hellhole’)

Nicolas Karakatsanis (‘Engel’)

Danny Elsen (‘Niet Schieten!’)

Pieter Van Alphen, Konrad Widelski (‘Trio’)

BESTE PRODUCTION DESIGN

Michelle Beeckman, Catherine van Bree, Philippe Bertin (‘Girl’)

Mariël Hoevenaars, Kristin Van Passel, Hubert Pouille (‘Niet Schieten!’)

Geert Paredis, Alette Kraan, Evalotte Oosterop (‘Engel’)

Ingeborg Van Eetvelde, Sofie Callaerts, Talina Casier (‘Binti’)

Elsje de Bruin (‘Hellhole’)

BESTE MUZIEK

Valentin Hadjadj ('Girl’)

Le Motel (‘Binti’)

Luc Cuveele, Senjan Jansen, Soulsavers (‘Engel’)

Jorrit Kleijnen, Alexander Reumers (‘Niet Schieten!’)

Steve Willaert, Urbain Servranckx (‘Urbanus, de Vuilnisheld’)

BESTE MONTAGE

Alain Dessauvage (‘Girl’)

Nico Leunen (‘Engel’)

Philippe Ravoet (‘Niet Schieten!’)

Dieter Diependaele (‘Hellhole’)

Manu Van Hove (‘Coureur’)

BESTE DOCUMENTAIRE (FILM)

‘Ademloos’ (Daniel Lambo, productie Storyhouse)

‘Hollywood aan de Schelde’ (Robbe De Hert, Jan van Dierendonck, productie Stukken en Brokken)

‘Harry Gruyaert Photographer’ (Gerrit Messiaen, productie Las Belgas)

‘Will Tura: Hoop doet Leven’ (Dominique Deruddere, productie Borgerhoff & Lamberigts)

‘We Will Remember Them’ (Annabel Verbeke, productie Off World)

BESTE ANIMATIEFILM

‘Ce Magnifique Gâteau!’ (Marc James Roels, Emma De Swaef, productie Beast Animation)

‘Corgi’ (Ben Stassen, productie nWave)

‘Urbanus, de Vuilnisheld’ (Erik Verkerk, Joost Van den Bosch, Vincent Bal, productie Eyeworks)

‘Maya en de Honingspelen’ (Noel Cleary, Sergio Delfino, productie Studio 100)

BESTE JEUGDFILM

‘Binti’ (Frederike Migom, productie Bulletproof Cupid)

‘Ce Magnifique Gâteau!’ (Marc James Roels, Emma De Swaef, productie Beast Animation)

‘Sinterklaas en de Wakkere Nachten’ (Stijn Coninx, productie Sylvester)

‘Corgi’ (Ben Stassen, productie nWave)

‘Nachtwacht: de Poort der Zielen’ (Gertjan Booy, productie Ketnet & Studio 100)

CATEGORIE TV-SERIE

BESTE TV-SERIE

‘De Dag’ (Woestijnvis & FBO)

‘Studio Tarara’ (Shelter)

‘Undercover’ (deMensen)

‘Fiskepark’ (deMensen)

‘13 Geboden’ (Menuet)

BESTE SCENARIO

Jonas Geirnaert & Julie Mahieu (‘De Dag’)

David Vennix & Tim Van Aelst (‘Studio Tarara’)

Nico Moolenaar, Piet Matthys, Bart Uytdenhouwen, Lars Damoiseaux, Eveline Hagenbeek (‘Undercover’)

Paul Baeten Gronda & Tom Lenaerts (‘Over Water’)

Joeri Vlekken & Filip Lenaerts (‘Fiskepark’)

BESTE REGIE

Gilles Coulier & Dries Vos (‘De Dag’)

Tim Van Aelst & Wim Geudens (‘Studio Tarara’)

Eshref Reybrouck & Frank Devos (‘Undercover’)

Norman Bates (‘Over Water’)

Joël Vanhoebrouck (‘Eigen Kweek – seizoen 3')

BESTE ACTEUR

Titus De Voogdt (‘De Dag’)

Koen De Graeve (‘Studio Tarara’)

Jeroen Perceval (‘De Dag’)

Peter Van den Begin (‘Studio Tarara’)

Geert Van Rampelberg (‘Studio Tarara’)

BESTE ACTRICE

Sofie Decleir (‘De Dag’)

Janne Desmet (‘Studio Tarara’)

Ruth Beeckmans (‘Studio Tarara’)

Ruth Becquart (‘Gent West 2')

Maaike Neuville (‘De Dag’)

BESTE DOCUMENTAIRE (TV)

‘Kinderen van de Kolonie’ (Canvas)

‘Terug naar Rwanda’ (De Chinezen)

‘VDB. Ik ben God niet’ (Borgerhoff & Lamberigts)

‘Er was eens’ (Diplodokus)

‘Mitten’ (Accattone films, in coproductie met Rosas, 24images, Mezzo, Kaaitheater, De Munt en Sadler’s Wells.

Reacties

Alle reacties worden voor publicatie gelezen -en goed- of afgekeurd- door het moderatie-team van HLN. Elke reactie moet voldoen aan deze gedragsregels.
Je naam en voornaam verschijnen bij je reactie.

Lees meer